11 Aralık 2017
İletişim Tavsiye Et
CANLI DİNLE
Eğitim
Prof. Dr. Mehmet Azimli'den Yök'e Sert Eleştiriler!
YÖK İlahiyatlarda müfredat değişikliği adı altında Kelam, Mezhepler Tarihi, Felsefe, Sanat, Edebiyat… derslerine adeta savaş açtı. Bu derslerin azaltılması için yaptığı müfredat değişikliği son anda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından engellense de yılmadan alttan alta mücadeleyi sürdürüyor.
'Milli Eğitim' Sistemimizin de Arkasından Amerika Çıktı!
Senelerdir yap-boz tahtasına dönen Türk eğitim sistemini ABD’nin kontrol ettiği ortaya çıktı. 27 Aralık 1947’de imzalanan “Fulbright Antlaşması” ile oluşturulan eğitim komisyonu, 70 senedir Türk eğitim sistemini şekillendiriyor. Gölge Milli Eğitim Bakanlığı gibi hareket eden Fulbright komisyonu 4’ü Türk, 4’ü ABD’li 8 üyeden oluşuyor. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda ise komisyonun başkanlığını ABD’nin Türkiye’deki Büyükelçisi üstleniyor.
ÖSYM'den YGS sınavına gireceklere çok önemli uyarı
12 Mart pazar günü ÖSYM tarafından yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavı ile ilgili çok önemli açıklama geldi
Yök'ten Yeni Bir Sınav: YÖKDİL!
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) Projesi kapsamında dil yeterliliğini belirlemeye yönelik yeni bir sınav getiriliyor. Peki YÖKDİL nedir? İşte YÖKDİL hakkında tüm detaylar...
Erdoğan'ın "Değişmeli" dediği rektörlük seçimleriyle ilgili Saraç'tan açıklama
YÖK Başkanı Yekta Saraç, rektörlük seçimlerindeki usulün "Akademinin kendisine zarar veren bir uygulama" olduğunu söyledi
Kamuda 60 bin kişi görevden alındı
Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ ile ilişkisi olanlara yönelik görevden almalar sürüyor. Önceki gün 28 bin olan görevden alınanların sayısı dün 60 bine yaklaştı. İşte kurum kurum görevden alınanların sayısı
Para karşılığı öğretmen atayan çete çökertildi!
Adana dahil 5 ilde öğretmen atamalarındaki sahte diploma çetesine yönelik operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı, 3 kişi aranıyor.
İmam Hatipliler tatili kamplarda geçirdi!
ÖNDER’in, İstanbul’da eğitim gören imam hatip öğrencilerine yönelik düzenlediği “Kardeşim Dedim” kış kampı sona erdi.
Tatilini okulda tadilat yaparak geçiriyor
Van'ın Gürpınar İlçesi Dolaylı Mahallesi'ne yeni atanan öğretmen Yusuf Açar, 5 günü bulan tatilini okulda tadilat yaparak geçiriyor.
Oxfordlu akademisyenleri Türkiye’ye döndürdü
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü Saffet Tüzgen, yurt dışındaki başarılı Türk akademisyenleri yeniden Türkiye’ye kazandırıyor.
Bakan Avcı: Kampüs değil eğitim mahallesi
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı katıldığı bir lise açılışında bir uyarıda bulundu.
İmam Hatip öğrencilerinden vefa örneği
Esenler Kazım Karabekir İmam Hatip Orta Okulu ve İstanbul İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Mahmut Celaleddin Ökten'i, kabri başında andı.
Erdoğan onayıyla Gebze Teknik Üniversitesi geliyor
Erdoğan, TÜBİTAK ile yakın işbirliği içinde olacak "Gebze Teknik Üniversitesi" adlı yeni bir üniversite kurulmasını öngören kanunu onayladı.
Ehliyetle ilgili çok kritik 4 değişiklik
Otomatik vitesli araç kullananlara farklı ehliyet verilmesine ilişkin Meclis Başkanlığı’na sunulan yasa teklifinin detayları ortaya çıktı.
Diyanet Vakfı'ndan 17 bin 500 öğrenciye burs
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), bu yıl 17 bin 500 öğrenciye daha burs verecek.
YÖK Başkanı Çetinsaya: YÖK lağvedilmeli
YÖK Başkanı Prof. Dr. Çetinsaya, yükseköğretimin yeniden yapılandırılmasının YÖK'ün lağvedilmesinden geçtiği tespitinde bulundu.
Görmez: Seferber olmalıyız!
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Ülkemizin din eğitimi ve hizmetlerindeki bu kazanımımız çok önemli kazanımlarımızdır" dedi.
Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ara dönem sınav sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği sonuçlar resmi siteden yayınlandı.
Valilik'ten 1 Mayıs açıklaması!
DİSK, KESK, TMMOB ve TTB 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Taksim'de kutlamakta ısrar ederken İstanbul Valiliği bir son dakika açıklaması yaptı.
Harem-i Şerîf'ten Canlı Yayın
Namaz Vakitleri
Piyasa Verileri
Hava Durumu
GEBZE
CANLI DİNLE
 
Tüm hakları saklıdır.
2012 ® Radyo Gül
Yazılım : Networkbil.net
Haberler
Güncel
Dünya
Ekonomi
Eğitim
Sağlık
Spor
Kültür
Teknoloji
Multimedia
Ezgiler
Programlar
Yayın Akışı
Bugünün Yayın Akışı
Haftalık Yayın Akışı
Kurumsal
Hakkımızda
Programlar
Programcılar
Ziyaretçi Defteri
İletişim