11-12-2014 tarihinde eklendi
Flaş iddia! G.Saray'da o gerçek ortaya çıktı!
Arsenal karşısında Sinan Bolat’ın kaleci olarak sahaya çıkması bazı gerçekleri ortaya çıkardı.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, 26 yaşındaki kalecinin sözleşmesindeki, “İlk yarıda 5 resmi maç oynamazsa Porto geri alabilir” maddesinden dolayı Sinan’ın oynatıldığını söylemesinin ardından bazı gerçekler ortaya çıktı.

Sezon başında Almanya ve Fransa’dan da teklifler alan ve Türkiye’den iki takımın da istediğiSinan Bolat için kulübü Porto, oynayabileceği bir takıma gitmesini istedi. Çünkü Portekiz ekibi, kalecinin oynayarak kendini gösterebileceği ve ancak bu şekilde satılabileceği kanaatindeydi.

Galatasaray’da Muslera’nın bulunmasından dolayı bu öneriye ilk önce soğuk bakan Porto, Sinan’ın da isteğiyle sarı-kırmızılı takıma gelmesine izin verdi. Porto 1 senelik kiralama için herhangi bir ücret istemedi ama kiraladığı oyuncunun oynaması için sözleşmeye özel madde koydurdu. Buna göre Sinan ilk devre en az 5 maçta kaleyi koruyacaktı.

O dönemde yönetimde bulunan Galatasaraylıların, Portekiz ekibine, “Sinan’ı ikinci değil, birinci kaleci olarak transfer ediyoruz. Çünkü Muslera’yı devre arasında satacağız”diyerek Sinan’ın transferinde ısrarcı davrandıkları ortaya çıktı.

ÜÇ KATINA GELDİ 

Bunun üzerine Galatasaray’ın Sinan’ın transferini tamamladığı, üstelik geçen sezon Kayserispor’dan aldığı paranın üç katına Cim-Bom’a geldiği ifade edildi. 1.3 milyon Eurogaranti para alan Sinan, ilk 18’de yer aldığı her maç için 20 bin euro kazanıyor.

http://radyogul.com.tr/flas-iddia-g-saray-da-o-gercek-ortaya-cikti_h6598.html