21 Ekim 2021
İletişim Tavsiye Et
CANLI DİNLE
Kültür
Yazdır Tavsiye Et
'Aşk-ı Nebî' Washington’da
30-10-2014 09:35 - 24963 Okunma
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz ay New York’ta açılan Aşk-ı Nebi Sergisi’nin uluslararası turu devam ediyor.

Sıradaki durak; Washington. 29 Ekim’de Washington Büyükelçiliği’nde açılacak olan Aşk-ı Nebi Sergisi, Hz. Muhammed'i anlatan 41 parça eserden oluşuyor. İslam Kültür Sanat Platformu tarafından düzenlenen sergiyi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Ülker-Yıldız Holding destekliyor

İslam Kültür Sanat Platformu tarafından düzenlenen, Yıldız Holding ve TİKA’nın desteklediği 'Aşk-ı Nebi' sergisinin açılışını Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve Godiva Kuzey Amerika Genel Müdürü Burak Elmas gerçekleştirecek. 

Günümüz hat ve tezhip sanatçılarının son çalışmalarının yer aldığı “Aşk-ı Nebi” sergisindeki eserler, hat sanatının Kûfi, muhakkak, reyhânî, sülüs, celî sülüs ve nesih gibi birçok farklı yazı çeşitleriyle yazılmış ayetler, hadis-i şerifler, Hz. Muhammed’in fiziksel özelliklerini, karakterini, insani ve ahlaki niteliklerini, tavır ve hareketlerini anlatan hilye-i şerifler ve güzel sözlerinden oluşuyor. Eserler Albaraka Türk, Türkiye Diyanet Vakfı, Galeri Bir İmza, Meşk, Sufiyane, Fennan ve özel koleksiyonlardan derlendi.

Aşk-ı Nebi Sergisi’nin uluslararası boyutunun önemine dikkat çeken İslam Kültür Sanat Platformu Genel Sekreteri Abdülkadir Özkan, “İslam Kültür Sanat Platformu olarak klasik İslam sanatlarına ilişkin dünyada bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Zarafet dini olan İslam’ın nasıl bir medeniyet inşa ettiğini bu eserlerle insanlığa yeniden hatırlatmayı hedefliyoruz” dedi.

2015 yılında da dünyanın en büyük İslam eserleri sergisine imza atacaklarını belirten Özkan sözlerini şöyle sürdürdü. “2015 Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz büyük projemiz ise ‘İslam Hazineleri’ adlı dünyanın en büyük İslam eserleri sergisi. Şuan üzerinde çalıştığımız çok önemli bir çalışma. Tamamı özel koleksiyonlardan derlenen bu eşsiz koleksiyonu öncelikli olarak Tophane-i Amire'de, daha sonra da nisan ve mayıs gibi New York ve Washington’un önemli sanat merkezlerinde açacağız”.

İlgili Haberler
MEHMET ALİ AKAN - ERZURUM GETİR
Ünlü Yönetmen: 'Türk Dizileri Reyting Uğruna İzleyiciyi Geriyor'
Tahran'da "Sezai Karakoç ve Hızır'la Kırk Saat" programı düzenlenecek!
"Bir Gün Herkes Yazacak Ama Kimse Okumayacak!"
İbrahim Tenekeci’den Ak Parti’ye ‘Kültür-Sanat’ eleştirisi!
Televizyonlardaki diziler evlilikleri çatırdatıyor!
Suriyeli piyanistten Filistin ezgileri
Şaşırtan görüntü! Bunu kimse yapamazdı
Mahidevran Hatun'un sırrını çözen mektup
'Aşk-ı Nebî' Washington’da
Bu cami her gün gül suyuyla yıkanıyor
Harem-i Şerîf'ten Canlı Yayın
Namaz Vakitleri
Piyasa Verileri
ALTIN GRAM
Alış: TL | Satış: TL
DOLAR
Alış: TL | Satış: TL
EURO
Alış: TL | Satış: TL
ÇEYREK
Alış: TL | Satış: TL
Hava Durumu
GEBZE
CANLI DİNLE
 
Tüm hakları saklıdır.
2012 ® Radyo Gül
Yazılım : Networkbil.net
Haberler
Güncel
Dünya
Ekonomi
Eğitim
Sağlık
Spor
Kültür
Teknoloji
Multimedia
Ezgiler
Programlar
Yayın Akışı
Bugünün Yayın Akışı
Haftalık Yayın Akışı
Kurumsal
Hakkımızda
Programlar
Programcılar
Ziyaretçi Defteri
İletişim