13 Haziran 2021
İletişim Tavsiye Et
CANLI DİNLE
Güncel
Yazdır Tavsiye Et
Arınç: Bazılarının dili varmıyor ama...
03-05-2014 18:59 - 25738 Okunma
Bülent Arınç, AK Parti MKYK toplantısında alınan "3 dönem kuralı"nın sürdürülmesi kararıyla ilgili, "Demek ki ben öngörülerimde haklıymışım. Herkesten daha önce ve tek başıma, '2015 son' demiştim. Bazılarının dili varmıyor ama bunu söylemekte fayda var" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, YenişehirBelediye Başkanı Süleyman Çelik'i ziyaretinde, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, MKYK toplantısında 3 dönem kuralının sürdürülmesiyle ilgili alınan kararı hatırlatması üzerine Arınç, kurulda kendisinin de yer aldığını ve bu oturuma katıldığını söyledi.

Söz konusu kuralla ilgili her şeyin, tahmin edebildiği, öngörebildiği gibi sonuçlandığını vurgulayan Arınç, şöyle konuştu:

"Ben bildiğiniz gibi uzun bir süredir, 2015'ten itibaren aktif siyasi hayatımızın biteceğini söylüyordum. Bazı anket sonuçlarıyla da teşkilatlarımızla yapılan görüşmeler sonucunda da dün de arkadaşlarımız tek tek görüşlerini ifade ettiler. Burada, partimizin kuruluşundanitibaren konulmuş olan 3 dönem kuralının doğru olduğu, kalması gerektiği, üzerinde birdeğişiklik yapılmamasına ihtiyaç duyulduğu söylendi. Esasen ben de aynı kanaatteyim. Ak Parti, bugüne kadar verdiği kararlarda, uygulamalarında hep istikrarlı olmuştur. Bu kural konulurken hem parti içi demokrasi hem de maalesef diğer partilerde mevcut olan lider oligarşisine son vermek amaçlandı."

"SADECE 70 KÜSUR MİLLETVEKİLİNİN MESELESİ DEĞİL BU KONU"

Arınç, bir internet sitesinde yer verilen habere değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün bir internet sitesinde, yaşlı sayılabilecek, 'yaşlı' demeyeyim, kendisi üzülebilir, tecrübeli bir siyasetçi için şöyle bir fotoğraf vardı; 'Doğum tarihi 1938, doğum yeri TBMM...' gibi. Yani 40 seneyi aşkın bir zamandır parlamentoda bulunmuş, zaman zaman genel başkan, zaman zaman milletvekilliği yapmış olan bir siyasetçi için böyle bir başlık atılmıştı. Bence her şeyin bir sınırı olmalı, iyi bir dönüşüm gerçekleşmeli, iyi bir değişimle yola tekrardevam edilmeli. AK Parti, bunun çok güzel örneğini veriyor. Aslında dün çok güzel veriler deortaya konuldu. Mesela 2002, 2007 ve 2011 seçimlerinde bin 31 milletvekili gelmiş parlamentoya AK Parti içerisinden ve bunların her seçimde yüzde 40, 45, 50'ye yakını dadeğişime uğramış. Yani her seçim kendi içinde esasen, bazı milletvekillerimizin seçildiği veya seçilemediği bir noktaya gelmiş. Dolayısıyla bugün 300 milletvekili içerisinden, biraz daha fazla, sadece 70 küsur milletvekilinin meselesi değil bu konu."

"BAZILARININ DİLİ VARMIYOR AMA SÖYLEMEKTE FAYDA VAR"

Bursa'dan örnek vererek konuşmasını sürdüren Arınç, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Mesela Bursa için söyleyeyim; 'Ben 2015'te tekrar aday olmayacaksam mutlaka yeni birarkadaşımız, bizden daha güçlü, daha iyi temsil kabiliyetine sahip bir arkadaşımızgelecektir. Unutmayın, AK Parti'nin bugün 9 milyondan fazla üyesi var. Bunların 4 milyonayakını kadın üyedir, 3 milyona yakını 30 yaşın altında gençtir. Böyle 9 milyon kayıtlı üyesibulunan ve her seçimden 21 milyon 500 bin oy alacak noktaya gelen bir partinin kendi içerisinde bir yenilenmeye, değişime mutlaka ihtiyacı vardır. Aslında bu örneğin bütün partilerde de geçerli olmasını ben şahsen arzu ederim. O zaman genel başkanlar, 20-25 yıllık genel başkanlık yapamaz. Siyasetçiler 30-40 senedir Meclis'te veya siyasette kalmadan mahrum olur, o parti bir dinamizm, heyecan kazanır. Yoksa herkes oturur, yerinden de kalkmazsa o zaman o partilerde şiddetli bir talep bastırılmış olur. Çok doğru birkarar verildiğini düşünüyorum. Şüphesiz Genel Başkanımızın, Başbakanımızın, zamanındakoyduğu bu kuralın, şartlar içerisinde değişebileceğini düşünenler de vardı. Olabilir ama dünkü karar, bunun önümüzdeki seçimlerde uygulanması noktasında çıktı. Hayırlı olmasını diliyorum. Demek ki ben öngörülerimde haklıymışım. Herkesten daha önce ve tek başıma, '2015 son' demiştim. Bazılarının dili varmıyor ama bunu söylemekte faydavar."

 

İlgili Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrin resti!
Bahçeli CHP'yi yerden yere vurdu!
Ruslar yazdı! PYD/PKK'dan Esed'e olay teklif
Burseya alındı Afrin göründü
Hendekçilerin korkulu rüyası TAMKAR Afrin'de
Kilis'e bir roket daha düştü!
Temel Paşa, TSK'nın aldığı Burseya Dağı'nda!
DÜĞÜN ORGANİZASYONU KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR !
Teröristler obüsleri görünce soyunarak kaçtılar
NASA'nın kar uzmanından Türkiye'ye kötü haber
Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu ile görüştü
Çağlayan, Bakırköy ve Gaziosmanpaşa adliyelerinde memurlara yönelik FETÖ operasyonu
Gülen Örgütünün Şifreli Yazışma Mekanizması Deşifre Oldu
Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma!!
Erdoğan: Anayasada İslam vurgusuna niye ihtiyaç olsun?
Teröristler "tuzak"larına Kur'an-ı Kerim'i de alet etti!
Akdoğan Avrupa'ya seslendi; Türkiye enayi mi?
En Çok Göç Veren Hangi Şehirler Oldu?
10 bin kişi PKK'dan kaçtı
Gençler en çok Fatih'e sempati duyuyor
Hem içte hem dışta Charlie Hebdo provokasyonu
Cizre'de polise roketli saldırı
Erdoğan'dan İsrail'e zehir zemberek sözler!
Erdoğan'dan sert cevap: Ahlak zafiyeti yaşıyorlar
Diyanet açıkladı! Kısırlaştırmak caiz midir?
Emniyet piramidi sil baştan değişiyor
28 Şubat Davasının 68. duruşması başladı
Vandalların banka hesabına el konulacak
Şok rapor: Kobani'den gelip sokağa çıktılar
Erdoğan: Gençlerimizi modern vebadan uzak tutalım
Erdoğan'dan orduya: Hazır olun
Erdoğan'dan çok kritik IŞİD açıklaması
Arınç: Bazılarının dili varmıyor ama...
GÜL ORGANİZASYON
Harem-i Şerîf'ten Canlı Yayın
Namaz Vakitleri
Piyasa Verileri
ALTIN GRAM
Alış: TL | Satış: TL
DOLAR
Alış: TL | Satış: TL
EURO
Alış: TL | Satış: TL
ÇEYREK
Alış: TL | Satış: TL
Hava Durumu
GEBZE
CANLI DİNLE
 
Tüm hakları saklıdır.
2012 ® Radyo Gül
Yazılım : Networkbil.net
Haberler
Güncel
Dünya
Ekonomi
Eğitim
Sağlık
Spor
Kültür
Teknoloji
Multimedia
Ezgiler
Programlar
Yayın Akışı
Bugünün Yayın Akışı
Haftalık Yayın Akışı
Kurumsal
Hakkımızda
Programlar
Programcılar
Ziyaretçi Defteri
İletişim