28 Temmuz 2021
İletişim Tavsiye Et
CANLI DİNLE
Eğitim
Yazdır Tavsiye Et
İmam Hatipliler tatili kamplarda geçirdi!
08-02-2016 17:49 - 25222 Okunma
ÖNDER’in, İstanbul’da eğitim gören imam hatip öğrencilerine yönelik düzenlediği “Kardeşim Dedim” kış kampı sona erdi.

Kardeşliğin pekiştiği, gençlerin bilinç seviyesinin yükseldiği, özgüvenlerinin tam ve gerekli donanıma sahip bireyler olmalarını amaçlayan Kardeşim Dedim Kış Kampı’na İstanbul’da toplam 180 imam hatip öğrencisi katıldı.

1958 yılından beri eğitim alanında çeşitli hizmetlere öncülük eden ÖNDER, yarıyıl tatili boyunca öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve farklı alanlarda deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla eğitim kampları düzenledi.

Bu sene 12.’si gerçekleştirilen “Kardeşim Dedim” kampı ile imam hatipli gençlerin sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlerle fiziksel gelişimlerinin yanı sıra ruhsal gelişimlerini de desteklemeyi; öğrencilerin aralarındaki farklılıkları öğrenerek karakterlerinin oluşumuna katkı sağlamayı amaçlayan kamp çerçevesinde kampta bulunan kız ve erkek öğrenciler İstanbul'da görülmeye değer birbirinden değerli tarihi ve turistik mekanları gezme fırsatı yakaladı. Kampa katılan öğrenciler gezilerin yanı sıra çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları’na da ziyarette bulundular.

180 ÖĞRENCİ KAMPTA BİR ARADA

31 Ocak tarihinde başlayan “Kardeşim Dedim” kampında 90 erkek, 90 kız olmak üzere toplam 180 lise öğrencisi farklı etkinlikler, ziyaretler ve seminerlerle sömestr tatilini verimli geçirmek adına 5 gün boyunca eğitim aldı. Her gün sabah namazı ile güne başlayan öğrenciler, STK, üniversite, müze ve bilim merkezi ziyaretlerinin yanı sıra sinema saatinde film okumaları, edebiyat, şiir ve musiki geceleri, seminerler ve sohbetler ile günü tamamladı.

“Kanaat Önderi Ziyareti” programı kapsamında Osman Nuri Topbaş Hocaefendi ve Nurettin Yıldız Hocaefendi ile bir araya gelerek sohbetlerinden istifade eden kamp öğrencileri, “Sorunlarımız, Sorumluluklarımız” seminerinde de Demet Tezcan’ı dinleme fırsatı buldular.

ÖNDER Yönetim Kurulu üyesi Nuriye Çakmak’tan internet ve sosyal medyanın tarihi, ilerleyişi ve kullanımı hakkında bir seminer alan öğrenciler, ÖNDER Başkanlar Kurulu Üyesi Hüseyin Korkut ile eğitim, gelecek ideali, yabancı dilin önemi, imam hatip şuuru çerçevesinde sohbet ettiler.

KAMPLAR TÜM TÜRKİYE’DE

ÖNDER Genel Merkezi ile eş zamanlı olarak Türkiye genelinde ÖNDER’e bağlı olarak hizmet veren İmam Hatip Mezunları Dernekleri tarafından da farklı temalar etrafında kamplar düzenlendi.

Rize, Kütahya, Ankara, Bursa,  Hatay, Erzurum, Karaman, Sakarya, Van, Kocaeli, Manisa Kayseri’de yaklaşık 2450 öğrenci eş zamanlı olarak yarıyıl tatilini verimli geçirmek ve yeni döneme yüksek bir motivasyon ile başlamak adına kamplarda bir araya geldi.

Farklı temalardan oluşan kampların en dikkat çekicileri ise Kudüs temalı kış kampı, YGS kampı, Kırkağaç Şehzadeler Kampı, Anadolu Öğrenci Buluşması ve Öncü Kuşak Diriliş Nesli kampları oldu.

Mersin’de yapılan Kudüs temalı kampa öğrenciler; hitabet, empati, okçuluk, iletişim oyunları, mangala, geleneksel oyunlar, müzik ve engel parkuru istasyonlarına dönüşümlü olarak katıldı.

Ankara’da düzenlenen Kış Bilim Kampında ise öğrenciler birçok etkinliğin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez’i ziyaret ederek, Diyanet Tv ve Diyanet Radyo’yu gezme imkânı buldu.

Bursa İmam Hatip Mezun Derneği BİHMED’in düzenlediği kamp ise 590 öğrenci ile yapıldı. Uludağ’da gerçekleşen kampta öğrenciler gündüz kayak yaparak akşam ise seminer, sohbet ,ders ve ziyaretler ile sömestr tatillerini farklı bir çerçevede geçirdi.

Öğrencilerin kendilerinin hazırlayıp sunduğu “Kardeşlik Gecesi” ile son bulan kamplar, gençler için yeni dostlukların kurulduğu bir ortam oldu.

İlgili Haberler
Başladı! Başvuran hemen değiştiriyor
ALES sınavı ne zaman? ALES sınav başvuru tarihi!
15 tatil ne zaman bitecek? 2018 Sömestr 30 gün olur mu?
Kamuda 60 bin kişi görevden alındı
Para karşılığı öğretmen atayan çete çökertildi!
İmam Hatipliler tatili kamplarda geçirdi!
Tatilini okulda tadilat yaparak geçiriyor
Oxfordlu akademisyenleri Türkiye’ye döndürdü
Bakan Avcı: Kampüs değil eğitim mahallesi
İmam Hatip öğrencilerinden vefa örneği
Erdoğan onayıyla Gebze Teknik Üniversitesi geliyor
Ehliyetle ilgili çok kritik 4 değişiklik
Diyanet Vakfı'ndan 17 bin 500 öğrenciye burs
YÖK Başkanı Çetinsaya: YÖK lağvedilmeli
Görmez: Seferber olmalıyız!
Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı
Valilik'ten 1 Mayıs açıklaması!
Harem-i Şerîf'ten Canlı Yayın
Namaz Vakitleri
Piyasa Verileri
ALTIN GRAM
Alış: TL | Satış: TL
DOLAR
Alış: TL | Satış: TL
EURO
Alış: TL | Satış: TL
ÇEYREK
Alış: TL | Satış: TL
Hava Durumu
GEBZE
CANLI DİNLE
 
Tüm hakları saklıdır.
2012 ® Radyo Gül
Yazılım : Networkbil.net
Haberler
Güncel
Dünya
Ekonomi
Eğitim
Sağlık
Spor
Kültür
Teknoloji
Multimedia
Ezgiler
Programlar
Yayın Akışı
Bugünün Yayın Akışı
Haftalık Yayın Akışı
Kurumsal
Hakkımızda
Programlar
Programcılar
Ziyaretçi Defteri
İletişim