28 Temmuz 2021
İletişim Tavsiye Et
CANLI DİNLE
Eğitim
Yazdır Tavsiye Et
Kamuda 60 bin kişi görevden alındı
21-07-2016 12:22 - 21360 Okunma
Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ ile ilişkisi olanlara yönelik görevden almalar sürüyor. Önceki gün 28 bin olan görevden alınanların sayısı dün 60 bine yaklaştı. İşte kurum kurum görevden alınanların sayısı

MEB: En fazla görevden almanın gerçekleştirildiği bakanlıklar arasında Milli Eğitim Bakanlığı yer aldı. Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personelinin açığa alınmasının ardından, FETÖ ile irtibatlı özel öğretim kurumlarında görev yapan 21 bin personelin de çalışma ruhsatlarının iptal edilmesine ilişkin süreç başlatıldı. Dün ise 6 bin 538 personelin daha görevden alındığı açıklandı. Aktif Eğitim Sendikası’na bağlı olarak 81 ilde şube başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği yapan öğretmenler görevden alındı.

BAŞBAKANLIK: Çankaya’daki Başbakanlık ek binada görevli 257 personel görevden uzaklaştırıldı ve kimlikleri alındı. Görevden uzaklaştırılan personelden 230’unun raportör, 19’unun uzman, 6’sının müşavir, 2’sinin hukuk müşaviri olduğu belirtildi.

 

TBMM: TBMM’de Genel Sekreter Yardımcıları Muhammed Bozdağ, Kemal Kaya ve Mustafa Tamirci’nin de aralarında olduğu 30 üst düzey bürokrat görevden alındı.

YÖK: Üniversitelerde de görevden alma işlemleri başlatıldı. YÖK, tüm rektörlerden, üniversitelerindeki FETÖ/ PDY ile bağlantılı akademik ve idari personelin durumlarının ivedilikle değerlendirilerek, ilgililer hakkında işlem yapılmasını, sonucun 5 Ağustos’a kadar başkanlığa yazılı olarak gönderilmesini istedi. YÖK, istifasını istediği bin 577 dekanın istifasına ilişkin rektörlük tekliflerini de kabul etti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: Merkez ve taşra teşkilatlarında görevli 246 mülki idare amiri, 7 bin 899 emniyet, 614 jandarma ve aralarında Sahil Güvenlik Komutanı’nın da bulunduğu 18 Sahil Güvenlik personeli olmak üzere toplam 8 bin 777 personel görevden uzaklaştırıldı.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI: Toplam 2 bin 345 personel görevden alındı.

MİLLİ SAVUNMA: Milli Savunma Bakanlığı’nda biri müsteşar yardımcısı, 3’ü daire başkanı, bir tümgeneral, 2 tuğgeneral ve 1 tuğamiral görevden uzaklaştırıldı. Askeri Yargıtay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi ve Milli Savunma Bakanlığı karargâhında görevli hâkimlerden 5’i kurmay albay, 9’u üye olmak üzere toplam 21 askeri hâkim de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözetim altına alındı. Milli Savunma Bakanlığı’nca askeri yargıda görevli tüm askeri hâkimler hakkında FETÖ’nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 262 askeri hâkim ve savcı görevden uzaklaştırıldı.

BAKANLIKLAR: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda 393, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda 245, Kalkınma Bakanlığı’nda 16, Maliye Bakanlığı’nda bin 500, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda 300, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda 176, Sağlık Bakanlığı’nda 2 personel görevden uzaklaştırıldı.

DİYANET: Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 492 personel görevden alındı.

İlgili Haberler
Başladı! Başvuran hemen değiştiriyor
ALES sınavı ne zaman? ALES sınav başvuru tarihi!
15 tatil ne zaman bitecek? 2018 Sömestr 30 gün olur mu?
Kamuda 60 bin kişi görevden alındı
Para karşılığı öğretmen atayan çete çökertildi!
İmam Hatipliler tatili kamplarda geçirdi!
Tatilini okulda tadilat yaparak geçiriyor
Oxfordlu akademisyenleri Türkiye’ye döndürdü
Bakan Avcı: Kampüs değil eğitim mahallesi
İmam Hatip öğrencilerinden vefa örneği
Erdoğan onayıyla Gebze Teknik Üniversitesi geliyor
Ehliyetle ilgili çok kritik 4 değişiklik
Diyanet Vakfı'ndan 17 bin 500 öğrenciye burs
YÖK Başkanı Çetinsaya: YÖK lağvedilmeli
Görmez: Seferber olmalıyız!
Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı
Valilik'ten 1 Mayıs açıklaması!
Harem-i Şerîf'ten Canlı Yayın
Namaz Vakitleri
Piyasa Verileri
ALTIN GRAM
Alış: TL | Satış: TL
DOLAR
Alış: TL | Satış: TL
EURO
Alış: TL | Satış: TL
ÇEYREK
Alış: TL | Satış: TL
Hava Durumu
GEBZE
CANLI DİNLE
 
Tüm hakları saklıdır.
2012 ® Radyo Gül
Yazılım : Networkbil.net
Haberler
Güncel
Dünya
Ekonomi
Eğitim
Sağlık
Spor
Kültür
Teknoloji
Multimedia
Ezgiler
Programlar
Yayın Akışı
Bugünün Yayın Akışı
Haftalık Yayın Akışı
Kurumsal
Hakkımızda
Programlar
Programcılar
Ziyaretçi Defteri
İletişim