21 Ekim 2021
İletişim Tavsiye Et
CANLI DİNLE
Sağlık
Yazdır Tavsiye Et
SSK randevu alma işlemi ile hastane randevusu alın
05-11-2014 11:05 - 26982 Okunma
Hastalıkların arttığı günlerde SSK randevu alma ve hastane ile doktor randevusu alma işlemlerini bilmek büyük önem taşıyor.

İnternetin her alanda yaygın kullanılması sonucu SSK randevu alma ve doktorrandevusunu internetten alma da mümkün hale geldi. SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı kapsamında internet üzerinden pek çok işlem yapılabiliyor. MHRS sistemi sayesinde de internetten hastane randevusu ve ssk randevu almak mümkün hale geliyor.

Sağlık bakanlığı tarafından kurulan MHRS sistemi, sağlık sisteminde işlemleri hızlandırmak ve vatandaşlara daha verimli hizmet verebilmek amacıyla kurulmuş bir sistem.

MHRS sistemine ulaşmak için tıklayın.

Randevu Nasıl Alınır?

ALO 182 aranarak;

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi aranır.
182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Web'den;

Vatandaşlar, 182'nin yanı sıra Online Randevu Sistemi aracılığıyla da randevu alabilmektedir.
Vatandaşlar, randevu almak istedikleri Merkezi Hekim Randevu Sistemi kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki Online Randevu linkine basarak, Vatandaş Giriş ekranından kayıt oluşturup randevu alabilmektedir.

Randevu Nasıl İptal Edilir?

ALO 182 aranarak;

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi aranır. Bu arama randevu zamanından en az 80 dakika önce yapılmalıdır.
182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

Web'den;

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Online Randevu ekranına T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır.
Randevu Geçmişi kısmına tıklayarak alınmış olunan tüm randevu bilgilerine erişilir ve Randevu iptal işlemi bu kısımdan yapılır.
Randevu iptali için Randevu iptal kısmına tıklayarak randevu iptal edilir.

HASTANE RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Bazen hastalıklar vücudumuz üzerinde çeşitli sinyal verebilir, bu gibi durumlarda yatağa düşmesek bile yaşam kalitemiz sendeler ve bizi rahatsız edebilir önceden sinyal veren hastalıklar içinse güzel bir muayene için hastaneden randevu alarak uzman bir hekime görünmek gerekir. Bunun içinse; SSK, Bağ Kur, Emekli Sandığı gibi çeşitli sağlık hizmeti kapsamına bağlı olmamız gerekir. Aksi halde hastanede gördüğümüz tedavi sonrasında yüksek hastane masrafları ile karşı karşıya kalabiliriz. Sizlerde SSK sağlık kapsamına giren kişilerdenseniz kolaylıkla SSK ‘ya bağlı olarak hizmet veren hastanelerden randevu alarak hiçbir ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. SSK Randevu Alma işlemi için çeşitli yollara başvurabilirsiniz. İstediğiniz hastanenin istediğiniz hekiminden istediğiniz saat ve polikliniğe giderek dilediğiniz kaliteli hizmeti kolayca alabilirsiniz.

MHRS HASTANE RANDEVU SİSTEMİ

MHRS Hastane Randevu Sistemi SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı gibi farklı sigorta kapsamına dahil olan milyonlarca kişi için geliştirilmiş olan devrim niteliğinde bir sistemdir. Bir firmada SSK’ya bağlı olarak çalışan kişiler, Kamu kurumunda görev alan devlet memurları veya ülkemin esnafı hastaneye giderek kuyruklarda bekleme derdi olmadan online bir şekilde https://www.mhrs.gov.tr/ web adresi ile sadece kimlik numarası ile diledikleri ilden hatta ilçeden istedikleri hekime ulaşarak sağlık hizmetinden yararlanabilirler. MHRS Hastane Randevu Sistemi daha önceleri akla gelmeyen bir sistem iken şimdilerde tüm vatandaşların en fazla faydalandığı, oturdukları yerden randevu aldıkları bir sitemdir. Pratik ve zaman almayan bu sistem sayesinde işlerinden güçlerinden olmadan müsait oldukları bir zamanda 7/24 randevu alabilmenin kolaylığını ve rahatlığını yaşayabilirler.

HASTANENİ SEÇ UYGULAMASI

Hastaneni Seç Doktoruna Ulaş sloganı ile vatandaşlara randevu alma konusunda tanınmış olan en gelişmiş bir sağlık hizmetidir. http://gss.sgk.gov.tr/ web sitesi üzerinden önce yaşamış olduğunuz il veya gitmeyi düşündüğünüz bir şehir olarak seçerek Hastaneni Seç Uygulamasına başlayabilirsiniz. Ardından il tercihinizi yaptıktan hemen sonra hastane adını tercih ederek gerekli hastaneyi sitem üzerinde tanımlayabilirsiniz. Tüm bunların ardından sıra Branş tercihinize gelecektir. Şikayetinizle ilgili olan bir branş tercihi yaparak ardından branşta uzman bir çok doktor arasından istediğiniz doktoru siz seçebilirsiniz. Tüm bunları yaparak Hastaneni Seç Uygulaması işlemini en doğru şekilde gerçekleştirmiş, randevunuzu onaylamış olabilirsiniz. Bu aşamadan sonra randevu tarihi geldiğinde istediğiniz doktor a muayene olabilirsiniz. Sağlığınıza kavuştuğunuzda Hastaneni Seç Uygulamasının farkını görebilirsiniz.

SGK PROVİZYON

Provizyon nedir bilmeyenler varsa öncelikle provizyon konusunda bilgilendirme yapalım. Provizyon kısaca; diğer adıyla müstahaklık olarak adlandırılmaktadır. SSK Provizyon, SSK kapsamına bağlı olarak sigorta primleri ödenmekte olana kişilerin SGK’ dan sağlık hizmeti alabilmeleri için provizyon hakkına sahip olmaları gerekmektedir. provizyon tanımı yapılmış olan kişiler yalnızca sağlık hizmeti alabilirler. SSK Provizyon, hakkınızın olup olmadığınızı internet üzerinden kolayca sorgulayabilirsiniz. İster şifreli bir şekilde e- devlet sistemi üzerinden isterseniz de E-SGM üzerinden şifresiz sadece kimlik bilgileriniz yardımıyla kolayca SSK Provizyon sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. Ardından provizyon tanımını hak ederek tüm sağlık hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde yararlanmanın zevkine varabilirsiniz. Bu sayede tüm sağlık sorunlarınızı hiçbir ücret ödemeden ortadan kaldırabilirsiniz

Kaynak : Haber7

İlgili Haberler
Kalp çarpıntısını önemseyin
Limonun Bilinmeyen 20 Faydası
Dikkat eksikliği belirtileri: Unutkanlık ve dağınıklık
Anne babalara kahvaltı uyarısı!
Ofiste göz sağlığını korumanın 8 yolu
Bitki çayı tüketirken nelere dikkat etmeli?
Migren ağrısını önlemenin formülü
Bu havalar sizi de perişan etmesin!
SSK randevu alma işlemi ile hastane randevusu alın
Kronik bel ağrısı o hastalığın habercisi olabilir
Bakanlık o ürünleri ücretsiz dağıtacak!
Bayramda sağlığınızdan olmak istemiyorsanız...
Mevsim geçişlerinde bunlara dikkat
Yemekten hemen sonra dikkat!
Harem-i Şerîf'ten Canlı Yayın
Namaz Vakitleri
Piyasa Verileri
ALTIN GRAM
Alış: TL | Satış: TL
DOLAR
Alış: TL | Satış: TL
EURO
Alış: TL | Satış: TL
ÇEYREK
Alış: TL | Satış: TL
Hava Durumu
GEBZE
CANLI DİNLE
 
Tüm hakları saklıdır.
2012 ® Radyo Gül
Yazılım : Networkbil.net
Haberler
Güncel
Dünya
Ekonomi
Eğitim
Sağlık
Spor
Kültür
Teknoloji
Multimedia
Ezgiler
Programlar
Yayın Akışı
Bugünün Yayın Akışı
Haftalık Yayın Akışı
Kurumsal
Hakkımızda
Programlar
Programcılar
Ziyaretçi Defteri
İletişim