28 Temmuz 2021
İletişim Tavsiye Et
CANLI DİNLE
Teknoloji
Yazdır Tavsiye Et
Türk araştırmacının dünyayı sarsacak buluşu
17-10-2014 12:20 - 26238 Okunma
Türk araştırmacı Atilla Alperen, elektrikli otomobillerde kullanılabilecek dünyada eşi benzeri olmayan bir motor ürettiğini iddia etti.

Şarja gerek kalmadan araçların bu motorsayesinde yoluna devam edebileceğini belirtti!

Yıllarca ABD ve Kore'de faaliyet gösteren The Alperen Group'un sahibi Türk Silahlı Kuvvetleri'nden emekli elektronik silah uzmanı Atilla Alperen, fizik yasalarını altüst eden bir buluş gerçekleştirdiğini iddia etti.

Elektrikli otomobillerde kullanılacak ve evlerde doğalgaza gerek kalmadan ısıtma sağlayacak, hatta uzay araçlarında bile tercih edilebilecek motorlar geliştirdi. Alperen geliştirdikleri TurXotor (motor) ve TurXator(elektrik üretecisi) sayesinde otomobil sektöründe büyük çığır açacaklarını söyledi.

Alperen, motor ve elektrik üreticisinin çalışma sistemini şöyle anlattı: 

NASIL ÇALIŞIR?

Öncelikle kapalı bir sistemden elde edilen çıkış enerjisinin, sisteme verilen giriş enerjisinden asla büyük olamayacağını belirledik. Buna göre giriş enerjisinin aslında sanıldığı gibi bir bütün enerji olmadığını, giriş enerjisinin "kaynak enerji" ve"araç enerji" toplamı olduğunu tespit ettik. Örneğin; elektrik enerjinin asıl kaynağı, alternatördeki dönen manyetik alan kaynağıdır. Biz bunu "kaynak enerji" olarak isimlendirdik. Motorun ürettiği döner mekanik güç ise aslında, çıkış enerjisini üreten değil ama bu enerjinin üretilmesini sağlayan enerji olduğunu gördük. Bunu da "Araç enerji" olarak isimlendirdik. Kullandığımız elektrik enerjisi, motordan değil ama motor sayesinde üretilir. 

500 MİLYAR DOLARLIK İHRACAAT!

Alperen, bu tespitler sayesinde motoru ürettiklerini, seri üretim için destek beklediklerini belirterek, "Artık elektrikli otomobilin patronu Türkiye olabilir. Yeter ki devlet buna sahip çıksın. TUBİTAK destek versin. Yeni Türkiye'ye inanıyorum. Bu sayede ülkemize 500 milyar dolarlık ihracat geliri sağlanır" dedi.

AZ ENERJİ TÜKETİMİ

Alperen şöyle devam etti: Tur- Xotor ile normal motorlar arasında şu fark ortaya çıkıyor. 
Normal motorlar: Giriş elektrik enerjisini kullanarak, giriş enerji miktarına kıyasla çok daha az çıkış mekanik gücü üretir.

TurXotor: Giriş elektrik enerjisini kullanarak üç fonksiyonu eşzamanlı yapar: Giriş elektrik enerjisine denk değerde mekanik motor gücü ve eşzamanlı elektrik üretir. Elektrik üretme fonksiyonu devreye alındığında giriş enerjisi olarak kullandığı elektrik enerji miktarını en az yüzde elli oranda azaltır. Mekanik enerjiyi bu orana denk arttırarak daha fazla motor gücü üretir.

Kaynak: TAKVİM

İlgili Haberler
Sıcaklarda cep telefonunuzu koruyun
Türkiye'de bedava internet dönemi başlıyor!
Çinli bilim adamları pandaların dilini çözdü
WhatsApp'ta 4 ayda 100 milyon yeni kullanıcı
Apple iPod'u 90 bin dolara sattı
Twitter'da gizliniz saklınız kalmayacak
Sony, suyun altında mağaza açıyor
Türk araştırmacının dünyayı sarsacak buluşu
Harem-i Şerîf'ten Canlı Yayın
Namaz Vakitleri
Piyasa Verileri
ALTIN GRAM
Alış: TL | Satış: TL
DOLAR
Alış: TL | Satış: TL
EURO
Alış: TL | Satış: TL
ÇEYREK
Alış: TL | Satış: TL
Hava Durumu
GEBZE
CANLI DİNLE
 
Tüm hakları saklıdır.
2012 ® Radyo Gül
Yazılım : Networkbil.net
Haberler
Güncel
Dünya
Ekonomi
Eğitim
Sağlık
Spor
Kültür
Teknoloji
Multimedia
Ezgiler
Programlar
Yayın Akışı
Bugünün Yayın Akışı
Haftalık Yayın Akışı
Kurumsal
Hakkımızda
Programlar
Programcılar
Ziyaretçi Defteri
İletişim